Стрічка новин

Юрій Бублик

Народний депутат Україна
Всі статті автора

Брати Бублики: "Розвиток Ковалівки - найкращий доказ ефективної роботи"

<br />Приємно спостерігати за розвитком рідної територіальної громади. А ще приємніше бачити успіхи брата, який продовжує започатковані мною ще у 2010-2012 роках ініціативи.

І от, знову є чим пишатися: ковалівська громада виграла фінансування у обсязі 300 000 грн. у обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад. Кошти підуть на купівлю автомобіля "ГАЗель" для КП "Красиве село". Підприємство наразі обслуговує близько 150 сміттєвих баків, які треба забирати, мити, знезаражувати. Тому така машина просто необхідна.

Нагадаю, одним з перших кроків до грантового фінансування потреб громади стала співпраця з німецькою фундацією GIZ. Вони вийшли на Ковалівську сільраду з пропозиціями вирішення проблем твердих побутових відходів. Минулого року ми  написали проект, визнаний одним із найкращих. Згідно нього було виділено 25 000 євро для встановлення сміттєвих баків і майданчиків під них.

Наступним кроком Ковалівського сільського голови Олександра Бублика стало, згідно нового законодавства про співробітництво територіальних громад, укладання угод  з 4-ма суміжними сільрадами. Минулого року на конкурсі Державного фонду регіонального розвитку Ковалівка виграла 4 млн. грн. Держава профінансувала придбання для громади нового трактора, асенізатора та сміттєвоза.

Здається: живи тільки, розвивайся та радій здобуткам. Але в Україні завжди чомусь на діжку меду знайдеться і ложка дьогтю. Вже на цей рік у той же Державний фонду регіонального розвитку сільський голова Ковалівки подає проект, спрямований на забезпечення роздільного збору сміття в декількох громадах. І, не дивлячись на попередні досягнення, заявку, яка мала стати логічним продовженням та розвитком попередніх проектів… відхилили.

Як пояснюють спеціалісти, котрі готували проект, для процесу розгляду цьогорічних заявок характерні непрозорість та величезні порушення конкурсних процедур. Бо ще у кінці 2015 р. відбулося засідання конкурсної комісії, котра визначила 20 проектів-переможців, з яких у ковалівського було 9-те рейтингове місце. Але прийшов 2016 рік, у якому було прийнято бюджет та визначено, що обсяги фінансування зменшуються.

Здавалося, треба пропорційно зменшити фінансування всіх проектів, або відкинути найменш рейтингові. Проте 15 січня 2016 р. конкурсна комісія, очолювана першим заступником голови ОДА Андрієм Пісоцьким, переглядає результати попереднього свого ж засідання. Вона скасовує фінансування проектів об’єднаних громад, аргументуючи, що для їхнього фінансування можна знайти інші джерела, а тут хоча б решту проектів профінансувати.

Звісно об’єднані громади обурилися, розгорівся скандал. Що за цим всім стоїть - технічна помилка і нерозуміння пріоритетів чи політична помста? У будь-якому випадку, автори проекту, спрямованого на розвиток ковалівської та сусідніх громад в межах своїх повноважень відстоюватимуть право на життя свого дітища…


Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
webup
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Виктория
Дата: 23-08-2016 15:21
Сумська, Борисюк і Чапкіс оберуть у Миргороді молоді талантиФотография не соответствует статьи. На фото цирковой фестиваль ,который проводят в Киеве в цирке "Кобзов".


Додав: axabnrg
Дата: 01-08-2016 09:19
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняВсі сили новостворених об’єднаних громад спрямовуються на відновлення інфраструктури:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2888


Додав: Юлія Крамарєва
Дата: 28-07-2016 11:41
Полтаву відвідає лауреат Національної премії України ім. Тараса ШевченкаІнформація подана за джерелом http://miroslav-dochinets.com/


Додав: RevaA
Дата: 09-07-2016 10:08
В Оржицькому районі за гроші сільського бюджету купили автівку для амбулаторіїЗнайомимося - село #Денихівка на Київщині! #Сільський_Ревізор відвідав та оцінив місцеву школу, дитсадки, будинок культури, дільничну лікарню, сільраду, магазини, церквуБлоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів