Стрічка новин

Юрій Солошенко: " У тюрмі мене намагалися зламати морально"

Фото pravda.com.ua
Фото pravda.com.ua

Полтавець Юрій Солошенко, звільнений з російської тюрми 14 травня, в інтерв’ю «Українській правді» розповів про те, що йому довелося пережити протягом останніх років. Пропонуємо нашим читачам найцікавіші моменти.

Про зв’язок з Росією

Я був директором заводу, постійно працював з Міноборони Росії. Це був наш єдиний замовник, тому що ми робили продукцію військово-технічного призначення, вироби, які експлуатувалися в Збройних Силах РФ.

Ми нормально працювали одним колективом ще з радянських часів. Нас запрошували на семінари, які через нашу присутність вважалися міжнародними. Ми приїжджали туди зі своїм прапором, піднімали його під звуки гімну України. І це було так приємно, така щира повага.

Якось один з цих генеральних замовників, полковник російської армії, подзвонив і сказав, що вони придбали велику партію наших виробів і просять наше "добро" для використання в їх комплексах.

Кажу йому - треба перевірити, що вироби дійсно кондиційні. Він запитав: "Чи можеш це зробити?"

Я довго відмовлявся - збирався їхати лікувати дружину, у мене вже були куплені квитки. Та й з заводу я пішов ще в 2010 році. Але вони так наполягали: "Ну приїдь, на один день. Апаратура є. Приїдеш і поїдеш".

Умовили. Приїжджаю в Бєлгород, проходжу паспортний контроль, прикордонниця перевірила мої документи, пішла, потім повертається: "Дайте ваш паспорт ще".

Даю їй паспорт. Вона зайшла в сусіднє купе і, чую, по телефону передає мої паспортні дані кудись. І я зрозумів, що мене "ведуть". Я вже тоді здогадувався, що щось не те ...

Про пропозиції прийняти російське громадянство

Приїжджаємо в слідче управління. Думаю, зараз розберуться, і я поїду додому. У мене квиток на 9 годину 15 хвилин. Дивлюся, вони так на повному серйозі це все, складають протокол затримання.

Слідчий повідомляє мені: "Ми сповістили посольство". Приїжджаємо на суд, я знову починаю говорити, що це абсурдне звинувачення.

Але суддя мені: "Справа не в обвинуваченні, а в тому, щоб до закінчення розгляду вирішити питання про запобіжний захід". І приймає рішення на два місяці помістити мене в ізолятор в "Лефортово".

Закрили мене в одиночній камері. На наступний день супроводжують під конвоєм до слідчого управління.

Потім мені опер каже: "Ви пишете ці клопотання, над вами всі сміються. Ми вміємо писати, ми все написали і обгрунтували правильно.

Приймайте російське громадянство, і вас переведуть в статус свідка. Ми не за вами стежили, а за Колеговим. Ви ж знаєте, у нього така посада, він завжди під нашим наглядом був. Ви ніби як попутно. Якщо ви приймете громадянство, ми переведемо вас в статус свідка, будете під захистом закону Росії про захист свідків ".

Ну, я, природно, не погодився.

Про шанси на звільнення

... Мені слідчий якось у пориві відвертості сказав: "Якщо я винесу вам виправдувальний висновок, то це означає, що я пішов у відділ кадрів звільнятися. Питання вашого затримання вирішувалося на рівні керівництва Генпрокуратури і ФСБ".

У мене там не було зовсім ніяких шансів. Я писав в адміністрацію президента і начальнику слідчого управління. Ні відповіді, ні привіту.

Про засоби впливу в російській тюрмі

Мене не били - намагалися зламати морально. Мені втрачати ... (робить паузу ) Звичайно, я хотів побачити своїх онуків. Мені слідчий говорив: "Звичайно, краще померти вдома", - а я думаю: "Не дочекаєшся". Ну ось, я вдома майже.

Про віру

Якби я не вірив, що я колись буду вдома - не знаю, чи дожив би до цього дня.

Я засинав і прокидався з цією думкою, це стало моєю молитвою.


Дата: 19-06-2016 21:01:34
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
avtolider
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: MaryMJ
Дата: 15-12-2016 19:18
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняHello! My name is MaryMarkova, our compane need to advertise on your website. What is your prices? Thank you. Best


Додав: Godepymn
Дата: 12-12-2016 02:24
На Полтавщині виникла загроза зриву виборів: ОВК й досі не встановила підсумків голосування[url - http://dommtester4.com
dommtester1.com
http://dommtester3.com - dommtester3.com
http://dommtester.com
"http://dommtester2.com" - dommtester2.com


Абулия


Додав: Виктория
Дата: 23-08-2016 15:21
Сумська, Борисюк і Чапкіс оберуть у Миргороді молоді талантиФотография не соответствует статьи. На фото цирковой фестиваль ,который проводят в Киеве в цирке "Кобзов".


Додав: axabnrg
Дата: 01-08-2016 09:19
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняВсі сили новостворених об’єднаних громад спрямовуються на відновлення інфраструктури:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2888Блоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів