Стрічка новин

Олександр Данник

Блогер
Всі статті автора

Особиста справа чи стосується кожного?

Вулиця Пролетарська / Фото panoramio.com
Вулиця Пролетарська / Фото panoramio.com

На днях у Facebook мав дискусію з одним дописувачем. Її суть зводилася до того, хто ж насправді має приймати рішення про перейменування вулиць. Якщо говорити конкретно, то мова йшла про Пролетарську.

Один з основних аргументів мого співрозмовника – лише мешканці конкретної вулиці мають право вирішувати питання про перейменування. Такої ж думки, нагадаю, дотримується і мер міста Олександр Мамай. Він неодноразово заявляв, що були проведені консультації з мешканцями Пролетарської і більшість з них висловилися проти можливої зміни назви. Тому процес і не було запущено.

Чи й справді зміна назви – виключно прерогатива людей з відповідною пропискою? Сама вулиця не є приватною власністю її жителів. Очевидно, за ними залишаються лише квадратні метри квартири чи будинку. По тротуарах Пролетарської щодня, щогодини і щохвилини пересуваються мешканці Полтави, гості з інших міст і навіть країн. Як пояснити людині, родичі якої свого часу постраждали від комуністичного режиму, чому в місті так гордо майорять таблички з назвами на честь відповідних політичних і громадських діячів або символів? Тільки тому, що власник кількох десятків метрів житлової площі не бажає залишити зону особистого комфорту?

Я впевнений, що майже кожен полтавець при належному вивченні свого походження може знайти висланих до Сибіру, померлих під час Голодомору чи репресованих родичів. Саме стерта історична пам’ять заважає об’єктивно поглянути на речі. Не в останню чергу завдяки їй виникають похідні позиції типу «мешканці вулиці мають самі вирішувати це питання».

Звісно, дискусії й відповідні слухання мають бути. Вони допоможуть згладити гострі кути і вирішити питання з найменшими втратами. Але проводити їх треба за участю всієї громади, а не тільки мешканців окремо взятої вулиці чи мікрорайону.


Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Історик
Дата: 11-03-2016 16:23
У Полтаві з'явиться вулиця Симона ПетлюриБогдане, от ти, напевне, доросла людина. То, може поясниш, чому в нашому місті купа вулиць названі іменеми людей, які до


Додав: Богдан
Дата: 11-03-2016 15:35
У Полтаві з'явиться вулиця Симона ПетлюриНарешті ви це зробите а то жити вже далі нікуди, пам"ятники закінчуються а краще не становиться. Скоро заживимо, на заздрість


Додав: Тур
Дата: 11-03-2016 12:34
Нардеп від Полтави хоче парі з Яценюком і АзаровимТи б, Сірьожа, краще своєю прямою роботою займався - писав закони. А то двічі на популізмі виїхав, а на третій


Додав: Артур
Дата: 10-03-2016 19:20
Як будували і руйнували єдину в Полтаві кірхуЩе ватніки шось будуть піздіти про перейменування і про знесеня членінів. Он шо творили."Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання)


© Скайт. Розробка сайтів