Стрічка новин

Громадянська мережа ОПОРА


Всі статті автора

Підсумки спостереження за голосуванням та підрахунком голосів у виборчому окрузі 151

<br />Прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА відбувається за участі регіонального координатора виборчих програм Андрія Токарського та довгострокового спостерігача в Полтавській області Дар’ї Черкашиної стосовно підсумків громадського спостереження за ходом голосування в день виборів та підрахунком голосів,  у 151 виборчому окрузі.

ОЦІНКИ ДНЯ ГОЛОСУВАННЯ

ОПОРА зазначає, що відповідно до громадянського спостереження в день голосування не було виявлено суттєвих порушень законодавства, які б впливали на результат виборів. Проте, протягом дня були зафіксовані незначні порушення виборчого законодавства.

Незважаючи на те, що згідно частини 2 статті 70 Закону «Про вибори народних депутатів», політична агітація повинна була припинитись 16 липня о 00:00, спостерігачі ОПОРИ фіксували порушення даного законодавства як протягом суботи, так і в день голосування. Серед найпоширенішого – це розклейка агітаційних листівок на стовпах, біл-бордах, стендах, зупинках громадського транспорту. Слід зазначити, що функції зняття агітаційної продукції були покладені на комунальні служби населених пунктів.

Всі 216 виборчих дільниць в окрузі розпочали роботу вчасно. Серйозних проблем у ДВК не виникло, хоча в деяких дільницях не було автомобілів для виїзного голосування та недостатня кількість скриньок для голосування.

Щодо найпоширенішого порушення виборчого законодавства, яке було зафіксоване спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА в день голосування в ВО 151, то це спроби видачі бюлетенів виборцям без пред’явлення належних документів. Не дивлячись на те, що здебільшого після зауваження спостерігачів члени ДВК припиняли видачу бюлетенів особам без необхідних документів, на чотирьох дільницях все ж були зафіксовані факти голосування особами без паспортів – ДВК №530455 (с. Юсківці), №530048 (с. Березова Лука), №530503 (с. Крутий Берег) та №530498 (с. Шеки). При цьому, в усіх випадках члени ДВК казали, що відповідна вказівка, надавати бюлетені особам котрих члени комісії знають, була від ОВК. В окружній же виборчій комісії повідомили, що подібних вказівок з їхнього боку не було, та назвали це провокацією.

Крім цього, на ДВК №530048 (с. Березова Лука) був зафіксований випадок голосування однією особою по двом бюлетеням.

Також на двох дільницях - № 530472 (с. Яхники) та №530721 (м. Пирятин) були зафіксовані факти «колекціонуваня» запрошень виборців членами ДВК. Дана технологія дозволяє прослідкувати, хто з виборців проголосував, а хто ні, і може використовуватись задля контролю над голосуванням. Проте після зауважень збоку спостерігачів усі запрошення були видалені з приміщення ДВК.

Найбільш проблемною стала виборча дільниця №530498, що в селі Шеки Лубенського району. Спостерігачі фіксували не однократні порушення законодавства збоку членів ДВК – намагання видати бюлетені особам без відповідних документів, перешкоджання діяльності офіційного спостерігача. Крім цього, деякі члени комісії були в стані алкогольного сп’яніння. На відповідні порушення спостерігачем була подана заява до поліції.

Однією з тенденцій цієї виборчої кампанії були незаконні рішення прийняті  дільничними виборчими комісіями, які обмежують права офіційних спостерігачів. Цим рішенням ДВК хотіла заборонити спостерігачам підходили до столу де відбувається процес підрахунку голосів на відстань ближчу за 3 метри. Дане рішення суперечить виборчому законодавству, оскільки згідно пункту 1 частини 9 статті 78 Закону «Про вибори народних депутатів», офіційний спостерігач від громадської організації має право перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично. При цьому, члени ДВК показували спостерігачам бланки рішень, які є заготовками – треба було вписати лише номер дільниці та населений пункт. Як повідомили в ОВК дані бланки були видані членам ДВК під час тренінгу для дільничних комісій збоку ЦВК та міжнародної організації IFES. Проте стверджувати хто саме робив роздачу бланків в ОВК не взялись. Відносно даних рішень ДВК спостерігачами ОПОРИ була складена скарга до ОВК. На ДВК №530498, що в селі Шеки Лубенського району, дане рішення комісія скасувала вже на початку вечірнього засідання.

Загалом по округу відмічається низька явка виборців – проголосували лише 47929 виборців зі 140170 зареєстрованих (34,19%).

ДІЯЛЬНІСТЬ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ

Спостерігачі ОПОРИ відзначають, що процес передачі виборчої документації від членів дільничних виборчих комісій до ОВК відбувся з чисельними порушеннями – винос печаток за межі ДВК, переписування протоколів результату рахування голосів, а також перепакування неналежно запакованої документації.

Відтак, спостерігався масовий факт винесення печаток за межі дільничної комісії членами ДВК, що порушує частини 4 статті 93 Закону «Про вибори народних депутатів», оскільки під час транспортування виборчої документації печатка зберігається у сейфі (металевій шафі) у приміщені дільничної виборчої комісії. Так був зафіксований випадок, коли секретар ДВК №539711 (с. Першотравневе, Пирятинський район – 102 виборці) прямо на сходах біля входу до ОВК заповнювала протокол, після чого поставила на ньому печатку дільничної виборчої комісії. При цьому, навколо неї знаходилось по меншій мірі близько 20 співробітників поліції. Представниками ОПОРИ була викликано слідчо-оперативна група та складена заява в поліцію. Проте після того, як спостерігачі помітили порушення виборчого законодавства секретар дільниці кинула печатку до власного пакету з речами. В підсумку поліція відмовилась перевіряти вміст пакету та відпустила жінку, хоча та на камеру зізналась, що печатка дійсно знаходиться в неї при собі. Ще один випадок був зафіксований з членами ДВК №530156 (с. Корніївка, Гребінківський район). Крім цього, в приватних розмовах з представниками інших ДВК спостерігачі ОПОРИ з’ясували, що велика кількість членів дільничних комісій не знають про те, що виніс печатки є кримінальним правопорушенням.

Згідно частини 1 статті 357 ККУ: «Викрадення, привласнення, вимагання офіційних документів, штампів чи печаток або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання особи своїм службовим становищем, а так само їх умисне знищення, пошкодження чи приховування, а також здійснення таких самих дій відносно приватних документів, що знаходяться на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності, вчинене з корисливих мотивів або в інших особистих інтересах, - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років».

Крім того, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували порушення законодавства, коли члени ДВК №530694 (с. Велика Круча, Пирятинський район) намагались перепакувати неналежно запаковану документацію. Після безрезультатних звернень до працівників правоохоронних органів, в присутності яких відбувалося порушення, спостерігачами про злочин було повідомлено керівництво місцевої поліції. Відповідно правоохоронці залучили свідків та склали протокол, щоб зафіксувати порушення. Після складання протоколу, поліція без черги провела дану комісію до приміщення де окружна виборча комісія приймала виборчу документацію. ОВК було відмічено не належне запакування транспортованих документів та прийнято рішення про проведення перерахунку по даній дільниці.

Також спостерігачами в приміщенні ОВК були помічені невідомі особи, котрі представлялись приватною охороною. Як з’ясувалось, вони знаходились в ОВК без необхідних на це документів за наказом довіреної особи одного з кандидатів Анатолія Матюніна. При цьому, Матюнін спершу представився довіреною особою Анни Богун, але такий кандидат в ВО 151 не зареєстрований. Проте пред’явивши документи з’ясувалось, що він є довіреною особою кандидата Анни Боклан. Як пояснив представникам ОПОРИ Матюнін, приватна охорона слідкувала за тим, щоб не переписувались протоколи результатів підрахунку голосів ДВК. Після зауваження збоку спостерігачів Матюнін дав наказ охоронцям покинути будівлю ОВК.

Масово порушувалась й процедура доставки виборчої документації. Згідно частини 1 статті 93 Закону, документи мають бути доставлені чотирма членами ДВК від різних суб’єктів подання, яких має супроводжувати поліцейський. Натомість, більшість ДВК делегували замість чотирьох представників по три. Найчастіше це було зумовлене кількістю місць в автомобілі. 

Близько 16:00 18 липня під час засідання ОВК виникла надзвичайна ситуація – знепритомніла представниця ДВК №530088 (с. Ціпки Гадяцького району). Причиною цього стала заява від представників Комітету виборців України про перерахунок голосів на даній дільниці, через те, що на ній Руслан Богдан отримав близько 60% голосів. На думку КВУ, такий результат є не типовим для округу. ОВК проголосувало за перерахунок голосів на дільниці, після чого жінці стало зле й та знепритомніла. Лікарі прийняли рішення про госпіталізацію жінки, так як у тої раніше вже виникали проблеми з серцем. На думку спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА, жодних законодавчих підстав для проведення перерахунку на даній дільниці не було. Жодного акту про порушення та скарги не надходило, тому є не зрозумілим на, що опиралась ОВК приймаючи таке рішення.

Також під час роботи ОВК між членами виборчої комісії Геннадієм Долгополовим («Самопоміч») та Олександром Ляшко («Радикальна партія»), виникла суперечка яка переросла в бійку. До приміщення одразу покликали правоохоронців, однак на момент їх прибуття, учасників конфлікту розборонили спостерігачі спортивної статури.

19 липня близько першої години ночі під час безперервного засідання ОВК було оголошено технічну перерву до 9:00. Після перерви відбудеться перерахунок голосів на тих ДВК щодо яких було прийнята таке рішення. Приміщення ОВК де знаходилась виборча документація планувалось опечатати та покинути. Однак таке рішення не було підтримано частиною членів ОВК, а також офіційними спостерігачами, які продовжили лишатися в приміщенні, та народними депутатами Іваном Крульком та Сергієм Євтушком (обидва «Батьківщина»), які вирішили не покидати залу засідання.

Загалом перерахунок пройде по семи виборчих дільницях - №530694 (с. Велика Круча, Пирятинський район), №530915 (с. Вороньки, Чорнухинський район), №530919 (с. Галяве, Чорнухинський район), №530423 (м. Заводське, Лохвицький район), №530447 (с. Ісківці, Лохвицький район), №530088 (с. Ціпки, Гадяцький район) та №530701 (с. Нові Мартиновичі, Пирятинський район)

Станом на 10 ранку 19 липня ЦВК опрацьовано 96,75% протоколів. Перше місце посідає Руслан Богдан («Батьківщина») – 21,93%. На другому самовисуванець Олексій Рябоконь – 16,79%.


Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення

Націоналісти запрошують полтавців відзначити Маланку разом

Націоналісти запрошують полтавців відзначити Маланку разом

13 січня представники ВО "Свобода" щедруватимуть і запрошують містян відзначити Маланку разом із націоналістами.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" запрошує мешканців Полтави долучитися до відзначення традиційного святкування Маланки. Бажаючі можуть взяти безпосередню участь в обряді або ж запросити до себе щедрувальників, які залюбки зіграють виставу та заспівають щедрівки. Серед учасників дійства – депутати-свободівці місцевих рад. Про це повідомляє Прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода".

Усі зібрані під час щедрування кошти передадуть на потреби бійців окремої зведеної штурмової роти "Карпатська Січ" 93-ї ОМБр.

Додаткова інформація за телефоном: (097) 168-87-99 Віталій.


Дата: 12-01-2016 09:25:53
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
webup
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Виктория
Дата: 23-08-2016 15:21
Сумська, Борисюк і Чапкіс оберуть у Миргороді молоді талантиФотография не соответствует статьи. На фото цирковой фестиваль ,который проводят в Киеве в цирке "Кобзов".


Додав: axabnrg
Дата: 01-08-2016 09:19
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняВсі сили новостворених об’єднаних громад спрямовуються на відновлення інфраструктури:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2888


Додав: Юлія Крамарєва
Дата: 28-07-2016 11:41
Полтаву відвідає лауреат Національної премії України ім. Тараса ШевченкаІнформація подана за джерелом http://miroslav-dochinets.com/


Додав: RevaA
Дата: 09-07-2016 10:08
В Оржицькому районі за гроші сільського бюджету купили автівку для амбулаторіїЗнайомимося - село #Денихівка на Київщині! #Сільський_Ревізор відвідав та оцінив місцеву школу, дитсадки, будинок культури, дільничну лікарню, сільраду, магазини, церквуБлоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів