Стрічка новин

Програму підтримки фермерства на Полтавщині обласна влада розробить разом із аграріями

Програму підтримки фермерства на Полтавщині обласна влада розробить разом із аграріями

У Полтавській ОДА відбулось перше засідання обласної координаційної ради при голові ОДА з питань розвитку фермерства на Полтавщині. 

Окрім фермерів, які представляли усі райони області, участь у засіданні також взяли заступник голови ОДА Роман Товстий, директор департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщині» Віктор Галич. На зібрання також запросили т. в. о начальника Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Вадима Чувпила, керівників Нацполіції, Фіскальної служби для більш предметного вирішення нагальних проблем.

На початку засідання фермери запропонували обрати  секретаря Координаційної ради — голову Асоціації фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Віктора Галича.

Серед головних завдань Координаційної ради — розробка ефективної Програми розвитку фермерства на Полтавщині. Про це наголосив голова ОДА Валерій Головко.

— Ми повинні мати свою, ефективну Програму розвитку фермерства. Хотів би, щоб ця Програма була допомогою для фермерів. Усі ті проблеми й питання, які можемо вирішити на рівні районів та області, будемо вирішувати, — наголосив Валерій Головко.

Також очільник ОДА дав доручення головам райдержадміністрацій обговорити ідеї щодо розвитку цієї галузі спільно з аграріями на місцях та до 15 серпня внести свої пропозиції до обласної Програми.

— Наприкінці вересня будемо планувати обласний бюджет на наступний рік. Однією із ключових програм розвитку області буде Програма розвитку фермерства. Хотів би, щоб вона була наповнена практичними речами. Тож на наступних засіданнях Координаційної ради ми вже повинні акумулювати усі пропозиції та винести на сесію обласної ради потужну Програму розвитку фермерства. Вона має бути практичною, тобто містити відповіді на всі питання, і мати перспективу, тобто не буде однорічною. Також маємо розробити і дорожню карту для фермерів Полтавщини, — додав Валерій Головко.

Серед ідей, які озвучували фермери, лунала пропозиція щодо повернення коштів, які надаватиме область для розвитку фермерства. Тобто пропозиція зробити програму «поворотною». Фермери вважають, що це стимулюватиме й мотивуватиме аграріїв до праці. З іншого боку кошти повертатимуться до бюджету, тобто допомогу зможе отримати більша кількість власників фермерських господарств.

Під час засідання координаційної ради також розглянули проблемні питання щодо земельних відносин в області, оподаткування аграріїв та протидії рейдерським захопленням земельних ділянок.

Фермери наголошували, що їм найбільше необхідна стабільність.

— Нам потрібна стабільність в усьому. Ми хочемо злагоди, взаєморозуміння фермера із владою. Переконаний, що головне завдання Координаційної ради, щоб ті землі, документи на які були виданні до 2013 року, до створення Держгеокадастру, залишилися у фермерів, — наголосив Віктор Галич.

Саме тому Валерій Головко дав доручення головам РДА, які слухали засідання по селекторному зв’язку, та керівнику Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області створити реєстри фермерів. Реєстри потрібні для того, щоб вирішити проблему попередження фермерів про завершення угоди про оренду та вчасно її продовжити. Адже люди, які довгий час господарюють на землі, такі угоди свого часу укладали з різними структурами (залежно від зміни законодавства) — у 90-х на рівні сільських та селищних рад, у 2000-их — з райдержадміністраціями, нині — з Держгеокадастром.

На наступне засідання, яке відбудеться вже за два тижні, мають укласти і так звані дефектні акти — перелік нагальних проблем у земельних відносинах у розрізі кожного району. Як зауважив очільник області, проблеми потрібно вирішувати системно, а не по одній, щоб не створювати більше прецедентів.

 

Прес-служба Полтавської ОДА


Дата: 29-07-2016 12:42:17
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
webup
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Виктория
Дата: 23-08-2016 15:21
Сумська, Борисюк і Чапкіс оберуть у Миргороді молоді талантиФотография не соответствует статьи. На фото цирковой фестиваль ,который проводят в Киеве в цирке "Кобзов".


Додав: axabnrg
Дата: 01-08-2016 09:19
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняВсі сили новостворених об’єднаних громад спрямовуються на відновлення інфраструктури:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2888


Додав: Юлія Крамарєва
Дата: 28-07-2016 11:41
Полтаву відвідає лауреат Національної премії України ім. Тараса ШевченкаІнформація подана за джерелом http://miroslav-dochinets.com/


Додав: RevaA
Дата: 09-07-2016 10:08
В Оржицькому районі за гроші сільського бюджету купили автівку для амбулаторіїЗнайомимося - село #Денихівка на Київщині! #Сільський_Ревізор відвідав та оцінив місцеву школу, дитсадки, будинок культури, дільничну лікарню, сільраду, магазини, церквуБлоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів