Стрічка новин

"Прості люди" заявляють, що врятували Полтавщину

″Прості люди″ заявляють, що врятували Полтавщину

1 червня, перед початком другого пленарного засідання сьомої чергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання,  під стінами адмінбудівлі протестували  проти видобутку в Полтавській області сланцевого газу компанією "Укргазвидобування". Ініціювала протест "Партія простих людей Сергія Капліна".

Депутат міськради від ППЛ Олександр Шамота, який теж пікетував під облрадою, повідомив у Фейсбук з притаманною йому емоційністю:  "Партія Простих Людей зупинила екологічну катастрофу! Рішення, яке ініціювала фракція Партії Простих Людей в Полтавській обласній раді та яке підтримали депутати обласної ради , захистить Полтавщину від екологічної катастрофи в яку її хотіла занурити Укргазвидобування своїми діями!".

Докладніше позицію "іменної" партії у соцмережі висвітлив її керманич Сергій Каплін:

"… "Укргазвидобування" сьогодні поклало на кін здоров'я десятків тисяч дітлахів по всі Полтавщині.

"Укргазвидобування", який оголосив 100 тендерів на гідророзрив пласта вартістю в 540 млн грн, не обтяжив себе пояснити людям, яку небезпеку несе ця процедура: для здоров'я людей, для екології. Отруєні ріки і криниці, окислені і не родючі ґрунти, просідання земляного шару, землетруси, вимирання риби і домашньої худоби, ракові захворювання серед дітей та дорослих, мутації - це неповний перелік ризиків, які несе на Полтавщину гідророзрив пласта.

Абсолютно непрозорий тендр підприємство проводить у надзвичайно стислі строки. Це означає, що не проведено жодних досліджень і наслідки подібної діяльності можуть бути непередбачуваними. Невіруючі можуть поїхати до будь-якої із свердловин, де використовували цю методику добування природнього газу - там мертва пустка.

На Полтавщині в розробку хочуть запустити 50 родовищ. 50 потенційних убивць регіону. Якщо ми не зупинимо узурпатора - завтра полтавщину перетворять на зону відчуження.

Яскравий приклад - с. Сенча на Лохвиччині, там газовидобування вже спричинило еко-катастрофу. Отруйна вода в кожній криниці, постійно гинуть птахи і худоба, населення за кілька років зменшилося з 5 000 осіб на 3 000 чоловік.

Глава "Укргазвидобування" Олег Прохоренко намагається переконати всіх, що ППЛ - це проросійське лобі, яке проти збільшення вітчизняного газовидобування. А сам тим часом "втиху" проводить пришвидшений тендр "для своїх" в обхід системи державних закупівель ProZorro.

НЕ лицемірте,Олеже, я присягаюся, що не дозволю перетворити мальовничу Полтавщину на Чорнобиль-2. Якщо доведеться ми заблокуємо кожну свердловину, і стоятимемо там, доки люди не будуть переконані у своїй безпеці.

Я закликаю СБУ та ГПУ терміново перевірити факти економічних порушень в ході проведення тендеру та екологічні ризики, які потягне за собою проведення цих процедур.

UPD: Депутати Полтавської облради більшістю підтримали ініціативу Партію простих людей та приняли рішення про вимогу УГВ припинити тендр на проведення 100 ГРП доки це питання не буде вивчено. Зокрема Укргазвидобування має надати комісії ПЕК та облраді документи, що підтвердять екологічний аудит кожної свердловини, аналіз можливих ризиків та шляхів їх ліквідації, встановлення норм та надасть гарантії безпеки кожного мешканця області. Тендр має бути прозорим і відкритим. Вестись через систему ProZorro. Тільки так Полтавщина отримає газ і залишиться квітучим і екологічно безпечним регіоном".


Дата: 01-06-2016 17:54:34
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
avtolider
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: MaryMJ
Дата: 15-12-2016 19:18
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняHello! My name is MaryMarkova, our compane need to advertise on your website. What is your prices? Thank you. Best


Додав: Godepymn
Дата: 12-12-2016 02:24
На Полтавщині виникла загроза зриву виборів: ОВК й досі не встановила підсумків голосування[url - http://dommtester4.com
dommtester1.com
http://dommtester3.com - dommtester3.com
http://dommtester.com
"http://dommtester2.com" - dommtester2.com


Абулия


Додав: Виктория
Дата: 23-08-2016 15:21
Сумська, Борисюк і Чапкіс оберуть у Миргороді молоді талантиФотография не соответствует статьи. На фото цирковой фестиваль ,который проводят в Киеве в цирке "Кобзов".


Додав: axabnrg
Дата: 01-08-2016 09:19
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняВсі сили новостворених об’єднаних громад спрямовуються на відновлення інфраструктури:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2888Блоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів