Стрічка новин

Санаторій "Нові Санжари" може стати базою для нового реабілітаційного центру "спинальників"

Санаторій ″Нові Санжари″ може стати базою для нового реабілітаційного центру ″спинальників″

Учора голова Полтавської ОДА Валерій Головко озвучив ідею про створення спеціалізованого реабілітаційного центру для мешканців області з травмами опорно-рухового апарату. А вже сьогодні зранку разом з головою обласної ради Олександром Біленьким зібрав робочу нараду по цьому питанню.

На нараду Валерій Головко запросив керівників профільних департаментів ОДА, голову Полтавської обласної організації інвалідів Сергія Чумака, головного лікаря санаторію Національної гвардії України «Нові Санжари» Олександра Блінова та народного депутата України Андрій Реку.

Питання про створення такого реабілітаційного центру в області на сьогодні актуальне. Адже зараз на Полтавщині 73 тисячі мешканців мають статус інваліда, з них 3500 — це «спинальники».

— За державними програмами на обліку перебувають 240 інвалідів-візочників, — коментує директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко. — Проте за перший квартал на оздоровлення ми отримали біля 40 путівок. Тож питання щодо оздоровлення та реабілітації дуже актуальне. Зараз для «спинальників» путівки закуповує профільне міністерство. Це загальнооздоровчі заклади у Одесі, Київській області та Бердянську, де є відділення. Проте найкращі результати свого часу давали саме спеціалізовані санаторії у Саках, Євпаторії та Слов’янську, які на сьогодні не доступні.  

— Тема дуже гостра, — говорить директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. — Для прикладу, сьогодні в реанімації обласної лікарні перебувають 10 пацієнтів-спинальників. Це молоді люди. Ми бачимо, скільки політравм, пірнальників, аварій. Проаналізувавши статистику, маємо невтішний результат: щороку після травм та аварій 50 пацієнтів стають «спинальниками». І ця кількість постійно росте. Ми їх виписуємо додому, проте якби існував сучасний реабілітаційний центр, направляли б їх туди, адже вчасна якісна реабілітація може творити дива.

На базі санаторію «Нові Санжари» Національна гвардія України вже починає створювати реабілітаційний центр для військових та бійців АТО. За словами головного лікаря закладу Олександра Блінова, підготовлено проект реконструкції будівлі, де буде створено сучасну водолікарню. Орієнтовна вартість матеріалів — 600 тисяч гривень.

— Новий комплекс для водолікування обладнуватиметься за принципами доступності й буде адаптовано для людей з особливими потребами, — говорить Олександр Блінов. — Плануємо ввести в експлуатацію його вже у грудні цього року. Зараз готуємо ремонт кількох кімнат на першому поверсі спеціально для інвалідів на візках. 

Під час наради говорили й про можливість будівництв нового житлового корпусу спеціально для майбутніх пацієнтів з особливими потребами. Або переоблаштування існуючого санаторію-профілакторію «Антей» — таку ідею подав народний депутат Андрій Река.

— Створити з нуля реабілітаційний центр для «спинальників» коштом обласного бюджету ми не зможемо, — зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Проте, якщо Нацгвардія створює реабілітаційний центр для учасників АТО, ми можемо на умовах співфінансування долучитися до цього процесу. Тим більше, що Північно-Атлантичний Альянс і надалі надаватиме реабілітаційне обладнання для санаторію, допомагатиме методологічно. Тобто заклад може проводити реабілітацію і військових, і цивільних.

За підсумками наради очільник області дав доручення Віктору Лисаку розробити до 10 серпня концепцію майбутньої реабілітації і майбутнього центру з точки зору медичних вимог, перепідготовки персоналу тощо. Після її обговорення, якщо концепцію буде затверджено, Валерій Головко проведе перемовини з Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Йдеться вже про практичну площину реалізації проекту.

 

Прес-служба Полтавської ОДА


Дата: 20-07-2016 20:44:38
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
avtolider
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: MaryMJ
Дата: 15-12-2016 19:18
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняHello! My name is MaryMarkova, our compane need to advertise on your website. What is your prices? Thank you. Best


Додав: Godepymn
Дата: 12-12-2016 02:24
На Полтавщині виникла загроза зриву виборів: ОВК й досі не встановила підсумків голосування[url - http://dommtester4.com
dommtester1.com
http://dommtester3.com - dommtester3.com
http://dommtester.com
"http://dommtester2.com" - dommtester2.com


Абулия


Додав: Виктория
Дата: 23-08-2016 15:21
Сумська, Борисюк і Чапкіс оберуть у Миргороді молоді талантиФотография не соответствует статьи. На фото цирковой фестиваль ,который проводят в Киеве в цирке "Кобзов".


Додав: axabnrg
Дата: 01-08-2016 09:19
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняВсі сили новостворених об’єднаних громад спрямовуються на відновлення інфраструктури:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2888Блоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів