Стрічка новин

Соцпрацівники навідуватимуть літніх мешканців Полтавщини щодня

Соцпрацівники навідуватимуть літніх мешканців Полтавщини щодня

Під час щотижневої апаратної наради у голови Полтавської ОДА облдержадміністрація та профільний Департамент соціального захисту населення поставили перед собою завдання збільшити кількість відвідувань пенсіонерів.  

Збільшити кількість відвідувань пенсіонерів прагнуть, аби вирішити два завдання — наблизити соціальні послуги до людей та убезпечити літніх мешканців області від злочинців і надзвичайних ситуацій. Тим більше, що останнім часом кількість злочинів проти пенсіонерів відчутно зросла.

Директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко нагадала, що в області напрацьовано механізм надання соціальних послуг літнім людям через мережу територіальних центрів. Вони працюють у всіх районах та містах Полтавщини. Із 444 тисяч пенсіонерів області такі центри обслуговують 117 тисяч літніх полтавців.

— Власне, 20 років тому терцентри створювалися для обслуговування вдома самотніх літніх громадян, — говорить Людмила Корнієнко. — Це було важливо, бо єдина альтернатива для таких самотніх мешканців області — перебування в інтернатних закладах. Йдеться не лише про те, що проживання однієї людини в інтернаті для держави обходиться у сумі 5 тисяч гривень на місяць, а надання соціальних послуг за місцем проживання — це заробітна плата соціальним працівникам (350 гривень на місяць за одного підопічного). Насправді важливо, що соціальні послуги надаються за місцем проживання пенсіонера, який залишається вдома, в емоційно комфортних умовах.

Зараз вдома обслуговують 20 тисяч пенсіонерів Полтавщини. Спектр послуг найрізноманітніший: від побутових (послуги перукаря, швачки, пральні, ремонтні роботи вдома, викошування трави тощо) до соціально-медичних. Для самотніх літніх полтавців послуги безкоштовні, для решти пенсіонерів плата майже символічна.

Щоб наблизити послуги до людей, у 19-ти районах області територіальні центри відкрили свої філії у найбільших селах. За словами Людмили Корнієнко, це дозволяє одночасно вирішити два завдання, адже окрім наближення послуг, у селі створюються ще й нові робочі місця. За два роки їх створили 50.

Коли заговорили про безпеку самотніх літніх мешканців області, згадали про «тривожні» кнопки і сучасні технології. Проте лише у 30% самотніх пенсіонерів є мобільні телефони. Багатьом важко користуватися досягненнями технології через вік, стан здоров’я. Є й такі, хто не може обійтися без сторонньої допомоги. Тому без добре розвиненої служби соціальних працівників не обійтися. На сьогодні, згідно правил, соцпрацівники відвідують своїх підопічних вдома лише двічі на тиждень. А потрібно — щодня.

 — Потрібно впровадити у сільській місцевості потужний інститут соціальних працівників, — зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Тим більше, що такий досвід у держави був і мав позитивні наслідки. Сучасні технології — це добре. А інститут соціального працівника діє на сьогодні в усіх розвинених країнах. Це єдиний дієвий шлях. І не такі вже й великі кошти. Давайте розробимо програму, порахуємо фінансування з різних джерел. Упевнений, що районна та місцева влада також візьме активну участь, адже йдеться про наших земляків на заслуженому відпочинку, про їхні безпеку та комфорт. Щоб літні люди, особливо самотні, відчули, що вони не одні, живуть у суспільстві, яке про них дбає.  І щоб знали, що  щодня до них зайде чи зателефонує соціальний працівник. Тож на поточних бюджетних сесіях усіх рівнів ми повинні закласти фінансування таких програм.

 

Прес-служба Полтавської ОДА


Дата: 01-08-2016 18:31:30
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
webup
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Виктория
Дата: 23-08-2016 15:21
Сумська, Борисюк і Чапкіс оберуть у Миргороді молоді талантиФотография не соответствует статьи. На фото цирковой фестиваль ,который проводят в Киеве в цирке "Кобзов".


Додав: axabnrg
Дата: 01-08-2016 09:19
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняВсі сили новостворених об’єднаних громад спрямовуються на відновлення інфраструктури:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2888


Додав: Юлія Крамарєва
Дата: 28-07-2016 11:41
Полтаву відвідає лауреат Національної премії України ім. Тараса ШевченкаІнформація подана за джерелом http://miroslav-dochinets.com/


Додав: RevaA
Дата: 09-07-2016 10:08
В Оржицькому районі за гроші сільського бюджету купили автівку для амбулаторіїЗнайомимося - село #Денихівка на Київщині! #Сільський_Ревізор відвідав та оцінив місцеву школу, дитсадки, будинок культури, дільничну лікарню, сільраду, магазини, церквуБлоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів