Стрічка новин

У Полтаві гостював справжній козак, який проплив на "чайці" два океани

У Полтаві гостював справжній козак, який проплив на ″чайці″ два океани

На урочисте відкриття пам'ятника гетьману Івану Мазепі до Полтави зі Львова прибув справжній козак Іван Забабаха – представник древнього козацького роду, якому понад 300 років.

Як повідомляють "Новини Полтавщини", Забабаха не знав, що урочистості перенесуть на 7 травня, тому мав 2 дні, аби добре ознайомитись із культурою та настроями полтавців. Каже, що найбільше його потішила гостинність містян, а надто - тутешньої влади.

"Я подорожував майже всією Україною, такої гостинності та влади ще не бачив. Мене не залишили ночувати на вокзалі, а поселили до готелю. Вдячний їм за це. І галушками нагодували. Це адміністрація в Полтаві від Бога. Ми до Європи ідемо. Треба Україні вчитися в Полтави", – зазначив Іван Забабаха.

Сьогодні його знають по всьому світу. Наш козак ходить на Чайці львівського товариства "Кіш", яка є копією бойового вітрильного човна Запорізьких козаків XV століття. Разом із побратимами Забабаха бере участь у регаті в різних країнах, де гідно представляє Україну та пропагує козацькі традиції.

За весь цей час на Чайці наші козаки об'їздили майже увесь світ і проплили два океани (Тихий та Антантичний) та дев'ять морів. Вони подолали відстань, що практично дорівнює довжині екватора нашої планети.

Забабаха розповів, що козацьке судно вподобала королева Великої Британії Єлизавета, яка оцінила Чайку у півтора мільйона фунтів стерлінгів.

Англійці хотіли її купити, але козаки відмовились. За таке почуття гідності місцевий бізнесмен подарував їм 25 тисяч фунтів на розвиток судна.

Цьогоріч екіпаж козацької чайки планує пройтися морем уздовж Північної Ірландії і довести, що козаки не поступалися в екстремальності відомим варягам.


Теги: Забабаха

Дата: 09-05-2016 18:06:42
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
avtolider
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: MaryMJ
Дата: 15-12-2016 19:18
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняHello! My name is MaryMarkova, our compane need to advertise on your website. What is your prices? Thank you. Best


Додав: Godepymn
Дата: 12-12-2016 02:24
На Полтавщині виникла загроза зриву виборів: ОВК й досі не встановила підсумків голосування[url - http://dommtester4.com
dommtester1.com
http://dommtester3.com - dommtester3.com
http://dommtester.com
"http://dommtester2.com" - dommtester2.com


Абулия


Додав: Виктория
Дата: 23-08-2016 15:21
Сумська, Борисюк і Чапкіс оберуть у Миргороді молоді талантиФотография не соответствует статьи. На фото цирковой фестиваль ,который проводят в Киеве в цирке "Кобзов".


Додав: axabnrg
Дата: 01-08-2016 09:19
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняВсі сили новостворених об’єднаних громад спрямовуються на відновлення інфраструктури:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2888Блоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів