Стрічка новин

У Полтаві комісія узгодила на перейменування 51 вулицю. Список

У Полтаві комісія узгодила на перейменування 51 вулицю. Список

На другому засіданні ініціативної групи щодо декомунізації вулиць Полтави, узгодили перейменувати 51 вулицю в місті.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради від ВО "Свобода", історик, випускник ПНПУ ім. В.Г. Короленка.

"З минулого списку вулиць, були виключені деякі вулиці, які або вже перейменовані, або не можуть підпадати під Закон про декомунізацію - це:

Братів Литвинових, Будьоного, Кірова, Комуністична, Косіора, Красногорівська, Крупської, Карла Маркса, Раднаркомівська, Соціалістична, Червона площа, Депутатська, Декабристів, Комунальний, Степового фронту, Агітаційна, Радянська, Республіканська, Більшовицька.

Нові назви вулиць виходили з принципів Великих державних та військових діячів України, письменників, науковців, художників, спортсменів та ін. від Руси-України до сьогодення, враховувалась історичність назв вулиць (здебільшого історичний центр міста), події, які пов'язані з Історією України та міста, по персоналіям йшла прив'язка до видатних полтавців, які проживали на тій чи іншій вулиці. Також є домовленість щодо НЕ розділення вулиць на декілька частин.

Отже, вулиці, які були узгоджені комісією з питань декомунізації:

1. Артема вул. - Симона Петлюри вул.
2. Бакинських комісарів вул. - Січових стрільців вул.
3. Бакинських комісарів пров. - Родини Русових вул.
4. Боженка вул. - Данила Апостола вул.
5. Войкова пров. - Федорова пров.
6. Володарського вул. - Академіка Вернандського вул.
7. Волочаєвська вул. - Віктора Носова вул.
8. Воровського вул. - Михайлівськй Яр вул.
9. Дундича вул. - Болбочана вул.
10. Дундича 1-й пров. - Миколи Лемика пров.
11. Дундича 2-й пров. - Івана Липи пров.
12. Енгельса вул. - Кирила Осьмака вул.
13. Жовтнева вул. - Успенська вул.
14. Жовтневий пров. - Опанаса Сластьона пров.
15. Затонського вул. - Єврейська вул.
16. Космодем'янської Зої вул. - Олени Теліги вул.
17. Інтернаціональний пров. - Братів Шеметів пров.
18. Калініна вул. - Степана Бандери вул.
19. КІМ вул. - Катерини Скаржинської вул.
20. Кінноармійська вул. - Волонтерів Фронту вул.
21. Клари Цеткін вул. - Оксани Мешко вул.
22. Клари Цеткін пров. - Катерини Білокур пров.
23. Комінтерну вул. - Василя Тютюника вул.
24. Комісарівський пров. - Свято-макарівський пров.
25. Комсомольська вул. - Стрітенська вул.
26. Комсомольський майдан - Холодноярська вул.
27. Комунарів пров. - Хрестовоздвиженський пров.
28. Кондратенка вул. - Василя Симоненка вул.
29. Корчагінська вул. - Григорія Греб'янки вул.
30. Красіна вул. - Героїв РУВ вул.(Російсько-Української війни)
31. Красіна пров. - Братів Зерових пров.
32. Красноградське шоссе - Ігоря Святославовича вул.
33. Краснодонська вул. - Григорія Китастого вул.
34. Кротенківський пров. - Сем'янівський пров.
35. Куйбишева вул. - Чорновола вул.(продовж.)
36. Лагоди вул. - Бориса Мартоса вул.
37. Леніна вул. - Миколи Міхновського вул.
38. Лихачова вул. - Ореста Левицького вул.
39. Карла Лібкнехта вул. - Патріарха Мстислава вул.
40. Карла ЛІбкнехта пров. - Колісниківський пров.
41. Луценка вул. - Олени Пчілки вул.
42. Луценка пров. - Гетьманський пров.
43. Рози Люксембург вул. - Раїси Кириченко вул. (продовж.)
44. Мате Залки вул. - Михайла Гаврилка вул.
45. Мате Залки пров. - Ганни Старицької пров.
46. Менжинського вул. - Вояків УПА вул.
47. Молодогвардійська - Пласту вул.
48. Павліка Морозова вул. - Костя Гордієнка вул.
49. Ногіна пров. - Віри Холодної пров.
50. Островського вул. - Петра Дорошенка вул.
51. Островського пров. - Павла Бобровського пров.
52. Паризької Комуни вул. - Івана Мазепи вул.

Усього 116 топонімів підпадає під Закон у місті. Вулиці які я не вказав ще були не затверджені, або ще не обговорювалися комісією.

Підтримується постійний зв'язок з Полтавською ОДА, Вадимом Штефаном - директором Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю в Полтавській ОДА, який безпосередньо відповідає за напрям декомунізаційних процесів в області, а також з Інститутом національної пам'яті.

Нагадаю, 2 березня Голова ОДА Валерій Головко довірив Полтавській міській робочій групі підготувати проект з перейменування топонімів, які підпадають під Закон про декомунізацію.

Мер Полтави Олександр Мамай проявив свою байдужість до цього закону, тим самим проігнорувавши 5-ти місячне обговорення цього процесу. Тепер ми маємо часу лише до 25 березня, щоб подати повний список топонімів".


Дата: 12-03-2016 18:27:37
Архімісто
Коментарі
Додав: Тамара
Дата: 13-03-2016 12:03:37
Наша організація (Полтавський обласний осередок Національної Спілки композиторів України) подавали до Полтавської міської Ради пропозицію - лист-клопотання про перейменування однієї з вулиць Полтави - вулиця братів Оголевців, які народилися і виросли в нашому місті. Олексій Степанович Оголевець (1891-1967)- геніальний вчений-музикознавць світового рівня, відкриття якого збагатили світову музично-теоретичну думку і тільки сьогодні почали усвідомлюватися у повній мірі.
Його брат - Володимир Степанович Оголевець (1884-1970) - філолог, музикознавець, композитор, педагог - яскрава особистість, людина енциклопедичних знань, вніс вагомий внесок у музичний, педагогічний і науковий розвиток Полтави. Їх батько - Степан Якович Оголевець - був депутатом Полтавської міської Думи. Сім'я мешкала на нинішній вулиці Комсомольській. Була пропозиція - перейменувати цю вулицю - у вулицю братів Оголевців, або нинішню - Леніна, де проживав Володимир Оголевець і тепер мешкає його донька - Анна Володимирівна Оголевець.
Додав: Кое кто кто против
Дата: 13-03-2016 15:43:38
Нет, ну в Героев РУв это гониво!
Додав: Історик
Дата: 13-03-2016 16:18:07
Мамай же сказав, що виконувтаи закон про декомунізацію не буде. Листа потрібно направити робочій групі і Головку.
Додав: Максим
Дата: 13-03-2016 18:59:28
За чей счет будет банкет, ой переименование ...
Додав: Вайнгорт Владимир
Дата: 13-03-2016 19:28:08
Если победил дракона, надо не поддаться соблазну самому стать драконом. Это переименование - точное повторение советского переименования. В 20-х годах думали что строят новую жизнь с нуля, и топонимику строили на новых именах. Теперь понятно, что это был признак дикости. Зачем это повторять? Забыть все что было, и насадить новые названия из сиюминутной конъюнктуры - это прямая дорога к воспроизводству той же дикости, только под другим флагом.
Да, надо переименовывать. Но разумнее использовать везде где можно до-советские названия, плюс народную топонимику Полтавской области (названия земель и сел, находящихся по направлению улиц), плюс народные названия урочищ, балок, холмов, на которых теперь лежат эти улицы. И конечно, при использовании имен поставить временное ограничение - не менее 150 лет. Можно выжать максимум из полтавской битвы, из Гоголя, из Средних веков. По крайней мере, в Эстонии при декомунизации хватило ума не переименовывать советские названия по именам национальных военных и политических деятелей 20-го века или, еще того хуже, новейших событий. В Таллинне названия улиц: Ленина, Комсомольская и т.п. теперь Ревельская, Морская, Песчаная, Розовая, Козьи выпасы и все в таком духе.
Это было нормально воспринято людьми. Потому что по-человечески было сделано. А не в стиле: "ломать через колено, как они нас ломали".
Додав: Зеленков Руслан
Дата: 14-03-2016 00:11:28
"По крайней мере, в Эстонии при декомунизации хватило ума не переименовывать советские названия по именам национальных военных и политических деятелей 20-го века или, еще того хуже, новейших событий"

Совершенно верно. Все что связано с войной и политикой, со временем, меняется полюсами. Там где был плюс, будет минус и наоборот. Если хочется имен, то брали бы уже ученых и писателей.
Додав: наталка
Дата: 14-03-2016 05:57:40
Це, мабуть, вперше я зраділа, що живу на вулиці НОВІЙ, а мама моя на НАБЕРЕЖНІЙ.
Памятаєте: "...разрушим до основанья, а затем..." Добре, що ще не додумались зносити будинки побудовані в "совєтський період", адже ті хто проектував і будував у переважній більшості були членами компартії.
І як у цьому списку вулиць Степан Бандера і вояки УПА повязані з Полтавою? А вулиця Паризької Комуни, до речі, має історичну назву Міщанська і не тільки вона одна свого часу була перейменована "в духе врємені". Дух духом, але щоразу міняти назви, коли придумалось переписати історію. А хто рахував скільки на це перейменування знадобиться грошей? І це тоді коли асфальт на дорогах розтанув, економіка падає а безробіття росте!
Додав: Назар
Дата: 14-03-2016 12:40:28
2 наталка
Історію ніхто не переписує. Просто народу повертають українську історію, нашу. Замість чужої, яка була нав'язана.
Що стосується Бандери, то це діяч загальнонаціонального значення і оцінювати його з точки зору регіонального масштабу неправильно.
Додав: Выпускник ПИСИ
Дата: 14-03-2016 13:31:23
Уважаемый Владимир Вайнгорт! Ваше беспокойство о судьбе названий полтавских улиц вроде бы и понятно. Ведь именно в нашем городе прошли Ваши студенческие годы. И никто не собирается умолять Ваших заслуг как знатока притеснения прав русской общины в Эстонии. Но ответьте мне на один простой вопрос: выступаете ли Вы публично в России за возвращение улицам российских городов исторических названий? Или же Вы считаете, что раз переломать через колено можно, ничего страшного, а два раза - уже нет?
Додав: yt jlby
Дата: 14-03-2016 13:45:20
Чергова Х Е Р Н Я від придурків від "свободи". Це не назви вулиць це повна ..опа. Полтавці проти майже від всіх назв. Але хто їх питав? Якщо й перейменовувати то перейменовувати на щось нейтральне - щоб не було потім соромно.
Додав: Вася
Дата: 14-03-2016 13:48:59
yt jlby
А чим вам не подобається вулиці приміром Василя Симоненка, Стрітенська, Раїси Кириченко чи Хрестовоздвиженська?
Додав: Серега
Дата: 14-03-2016 14:13:31
Наконец-то! =) Ватка, конечно, побыкует немного, постонет в коментах и смирится. Между собой совки будут называть эти улицы старыми советскими именами, гривну как и раньше "рублями", но конец очевиден - совки вымрут как динозавры! Могут тихонько здесь, а могут поехать, например, на раиссю или в ДНР-ЛНР
И да, Бандера - герой Украины! =)
Додав: Вася
Дата: 14-03-2016 14:16:45
Серега
Вимирати вони будуть довго, поки поруч існує заповідник під назвою "Росія". У нас он скільки молоді яка вже народилася в Україні а все рівно називає гривні рублями, хоча совістських грошей ніколи не тримали в руках...
Додав: Юрік
Дата: 14-03-2016 19:57:31
Я не поняв, а чого Карла Лібкнехта не Тригубівська?
Додав: наталка
Дата: 14-03-2016 21:27:49
А й правда чому Карла Лібкнехта не Тригубівська. Це ж дійсно історична назва. Корінні полтавці й досі її так називають. І називатимуть. А якщо й звикнуть колись до нової назви, то обов'язково називатимуть скорочено, швидше за все, просто Патріараха. Якось аж не зовсім поважно.
До речі: для знавців української мови слово "красний" теж саме, що й красивий. Бо в українській веснянці "Прийди, прийди весно красна" нічого спільного з радянським тоталітаризмом немає ( див.Приставка "Красно" додавалась саме в радянські часи,аби посилити вплив радянської Комуністичної тоталітарної системи.) І як тоді за вашою логікою бути з прикметником "прекрасний"? Глибше треба мислити,
адже в Україні є чимало топонімів, які історично названо "Красними", бо пращурам вони здавалися просто красивими, наприклад: Красна Гірка, Красне озеро, Красний Кут і т п.
Додав: Olena
Дата: 15-03-2016 12:25:40
А за Парижскую коммуну Франция может и обидеться...
Додав: Елена
Дата: 15-03-2016 17:45:52
Название улиц - это ориентир "где, куда". Не более того. Называя улицы именами героев (которые являются на сегодняшний день таковыми) не является выражением уважения к истории. Хотя бы потому что имена великих будут "упрощены", никто не будет ломать язык. А это уже не уважение. Чтобы увековечить имена, им надо воздвигать памятники. Уверена, сделав опрос, большинство жителей города будут против. А если "за", то только если улицы будут иметь нейтральное название: каштановая алея, абрикосовая, виноградная, тенистая, 1я, 2я, 23я. Но сначала, уважаемая власть, решите другие проблемы, а их, к сожалению, хватает...
Додав: Елена
Дата: 15-03-2016 17:48:35
Название улиц - это ориентир "где, куда". Не более того. Называя улицы именами героев (которые являются на сегодняшний день таковыми) не является выражением уважения к истории. Хотя бы потому что имена великих будут "упрощены", никто не будет ломать язык. А это уже не уважение. Чтобы увековечить имена, им надо воздвигать памятники. Уверена, сделав опрос, большинство жителей города будут против. А если "за", то только если улицы будут иметь нейтральное название: каштановая алея, абрикосовая, виноградная, тенистая, 1я, 2я, 23я. Но сначала, уважаемая власть, решите другие проблемы, а их, к сожалению, хватает...
Додав: Турист
Дата: 15-03-2016 21:15:17
Елена, какой "опрос"? У нас представительная демократия. Верховная Рада, за которую проголосовали в том числе и полтавчане, приняла закон. А закон нужно выполнять.
Варианты возможны, если у нас был бы закон о местном референдуме и имплементации его результатов. А такого закона нет. Поэтому призыв ко всяким "опросам" - это не более, чем попытка не выполнять закон. Что было, когда прошлая власть не выполняла Конституцию и законы - мы уже видели.
Додав: Елена
Дата: 16-03-2016 08:54:04
Турист, речь не о законах, их нарушениях или отсутствии. Обратите внимание, я сказала "если". Хотела подчеркнуть, выполняя закон, надо принимать решение разумное. Ведь власти для народа стараются, не так ли?...
Додав: Ольга
Дата: 18-03-2016 10:48:06
Абсурд правит балом. РУВ для начала нужно было бы объявить, чтобы называть улицы именами героев.Почему тогда не улица Героев АТО?!
Додав: Вася
Дата: 18-03-2016 11:00:02
Ольга
Та вже ніби домовилися що буде просто Героїв АТО
Додав: Суспен
Дата: 18-03-2016 12:57:00
Объявляй не объявляй - суть то от этого не поменяется. Или если бы Гитлер не объявил войну СССР, то она перестала бы быть войной?
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
avtolider
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Arlenswemy
Дата: 22-01-2017 18:16
Міський голова Полтави з’явився в суд, де розглядається справа його колишнього заступникаOne Button Design Longline Woolen Coat


Cool Style Metal Touch Stylus Pen and Abstracted Ball Pen
Cool Style


Додав: Arlenswemy
Дата: 22-01-2017 16:04
Міський голова Полтави з’явився в суд, де розглядається справа його колишнього заступникаSMD 2835 24W 1600Lm LED Down Light Ceiling Lamp ( 85 - 265V )


Cartoon Bear Pattern


Додав: Bernardvef
Дата: 19-01-2017 12:38
Жадан і кіно. У Полтаві покажуть чи "стане на всіх любові" у 20 роківЯ уже посмотрел этот фильм на нормальном сайте, просто супер, не зря его так долго ждал!
Кто ещё не видел,Блоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів