Стрічка новин

У селі на Миргородщині проведуть фестиваль пам’яті розстріляного поета-земляка

У селі на Миргородщині проведуть фестиваль пам’яті розстріляного поета-земляка

6 серпня у селі Кибинці Миргородського району пройде фестиваль «Метро до Кибинець». Як зазначають організатори, це буде локальний захід, що об’єднає зусилля місцевих жителів села з відомими українським митцями.

«Метро до Кибинець» — це культурний проект, що базується у селі Кибинці Миргородського району. Тут народився і виріс поет-футурист Михайль Семенко, якого розстріляли у 1937 році.

Фестиваль триватиме цілий день до пізнього вечора.

— Спочатку ми вирішили відсвяткувати День Михайля Семенка, і для цього найкращим місцем була його батьківщина — власне, те село, де він народився, — розповіла про мотиваційну складову проекту співкуратор Любов Якимчук.

В рамках «Метро до Кибинець» до мешканців села привозили листівки з віршами Семенка, організували лекцію документаліста Юрія Макарова про Тараса Шевченка, лекцію режисера і ведучого, учасника АТО Євгена Степаненка та презентацію книги Ірини Цілик «Таке цікаве життя», зустріч з ведучим-кулінаром Костянтином Грубичем.

Кибинчани разом з організаторами проекту читали вірш Семенка «Підземка» для відеопроекту «Люди читають».

Тепер організатори наважилися зробити фестиваль, адже село має видатне культурне минуле: у Кибинцях знаходився маєток Дмитра Трощинського, який заснував бібліотеку і театр на ставку, де грав Микола Гоголь.

— Перший фестиваль буде локальним, більше розрахованим на місцевих мешканців. У його програмі буде презентація літературно-туристичного маршруту «Слідами Михайла Семенка по Кибинцях». Цю частину нашого фестивалю реалізуємо спільно із Полтавською філією Національної спілки письменників України. Плануємо майстер-клас для дітей від дизайнера проекту Юрія Барабаша, а також поетичні читання в гамаках, — розповіла співкуратор фестивалю Галина Танай.

Також очікується показ сучасних українських короткометражок та відеопоезії міжнародного фестивалю «CYCLOP».

У рамках запланованих заходів організатори вирішили відродити історичний театр у сучасності, і на разі відбуваються репетиції мультимедійної вистави під назвою «Як повстав світ і загинув Михайль Семенко». Режисер вистави, яку покажуть у рамках фестивалю, — Євген Степаненко, який уже був лектором у Кибинцях. Місцеві мешканці гратимуть разом із відомим акторами, а діти візьмуть участь у створенні декорацій.

— Надзвичайно потрібно і важливо залучати людей до того, щоб вони були співавторами будь-якого проекту, тому що просто привезти і запропонувати людям готовий продукт — це дуже важко, не знаючи їхніх потреб, — зазначила Галина Танай.

Танай також наголосила на розвитку публічного простору у Кибинцях:

— Ми маємо кошти на розвиток у тому числі публічного простору в Кибинцях, і він може стати важливою туристичною родзинкою у майбутньому.

Організатори фестивалю планують створити альтанку біля Палацу культури у Кибинцях, стилізовану під футуризм — як данина Михайлю Семенку. Альтанка стане майданчиком для проведення різних культурних подій.

 

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»


Дата: 26-07-2016 18:19:48
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
webup
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: Виктория
Дата: 23-08-2016 15:21
Сумська, Борисюк і Чапкіс оберуть у Миргороді молоді талантиФотография не соответствует статьи. На фото цирковой фестиваль ,который проводят в Киеве в цирке "Кобзов".


Додав: axabnrg
Дата: 01-08-2016 09:19
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняВсі сили новостворених об’єднаних громад спрямовуються на відновлення інфраструктури:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2888


Додав: Юлія Крамарєва
Дата: 28-07-2016 11:41
Полтаву відвідає лауреат Національної премії України ім. Тараса ШевченкаІнформація подана за джерелом http://miroslav-dochinets.com/


Додав: RevaA
Дата: 09-07-2016 10:08
В Оржицькому районі за гроші сільського бюджету купили автівку для амбулаторіїЗнайомимося - село #Денихівка на Київщині! #Сільський_Ревізор відвідав та оцінив місцеву школу, дитсадки, будинок культури, дільничну лікарню, сільраду, магазини, церквуБлоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів