Стрічка новин

Віктор Лисак: "Закупівля нового медичного обладнання дозволить покращити якість лікування"

Віктор Лисак: ″Закупівля нового медичного обладнання дозволить покращити якість лікування″

Дві артроскопічні стійки, два сучасні УЗД-комплекси, обладнання для лікування хворих, що постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС, сучасний, рентген-прозорий операційний стіл — все це обласна влада хоче придбати для лікарень Полтавщини.

Медичній галузі області сьогодні не вистачає понад 154 млн грн. Про це під час щотижневої апаратної наради у голови Полтавської ОДА повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Полтавські медики подали до профільного міністерства власні пропозиції щодо розподілу коштів резерву медичної субвенції. Із цієї суми 70 млн грн — видатки на зарплату, закупівлю медикаментів, харчування хворих, сплата за енергоносії тощо.

Окрім того, на розгляд чергової сесії обласної ради Департамент виносить пропозиції щодо змін до річного бюджету, зокрема, про виділення додаткових коштів у сумі 23,5 млн грн. З них 13,5 млн грн буде використано для фінансування обласних медичних закладів. Насамперед для закупівлі медичних препаратів та поліпшення харчування хворих у лікарнях обласного підпорядкування.

Для прикладу, додаткові гроші планується направити для закупівлі продуктів харчування у три спеціалізовані медичні заклади — обласні клінічні шпиталі для ветеранів війни у Полтаві, Кременчуці та Лубнах. Також за ці кошти мають намір закупити вкрай необхідні препарати хіміотерапії для онкохворих полтавців, для лікування серцево-судинних хвороб, вакцину проти гепатиту В та грипу напередодні сезонного піку захворювання, медичні вироби для проведення коронографії тощо.

Решту 10 млн грн профільний департамент запланував витратити на капітальні видатки — тобто закупівлю сучасного обладнання для обласних медичних закладів. Щоб покращити якість лікування, за ці кошти мають намір придбати дві артроскопічні стійки вартістю 2,9 та 2,7 млн грн.

— Можна говорити, що не потрібно вкладати кошти в капітальні видатки, пустити гроші на проїдання — харчування, ліки, — коментує директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. — Але нам необхідні дві сучасні артроскопічні стійки в обласну лікарню імені Скліфосовського та у лікарню відновного лікування. Створено обласне травматологічне відділення, яке надає допомогу всім мешканцям області, а також ортопедичне відділення. На сьогодні, щоб провести оперативне втручання і лікування, потрібно, щоб пацієнт перебував у стаціонарі 21 добу. Одна доба перебування в середньому коштує 300 гривень, повний курс лікування — понад 6 тисяч гривень. Якщо застосуємо нові методи лікування, то вартість знижується до 1,5 тисяч гривень. Тобто закупівля нового обладнання дозволить покращити якість лікування і здешевити його в чотири рази.

Ще одна необхідна закупівля — це два сучасні УЗД-комплекси, вартістю 1,5 млн грн кожен, для урологічного відділення та відділення анестезіології та інтенсивної терапії Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського. Як пояснює Віктор Лисак, УЗД-апарат одного відділення вже відслужив 15 років і двадцять разів ремонтувався,  а в реанімацію апаратуру взагалі доводиться доправляти з іншого відділення.

Майже 260 тисяч гривень заплановано для закупівлі обладнання для лікування хворих, що постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС. Ще 1 млн грн — щоб придбати для лікарні відновного лікування сучасний, рентген-прозорий операційний стіл.

— Ортопедичне відділення виконує велику кількість оперативних втручань. Ми пропонуємо придбати новий стіл, який знизить час проведення операції на 40 хвилин, — пояснює головний медик області. — Давно про це говорили, але зараз питання постало особливо гостро. І черга пацієнтів постійно росте. Інтенсивність процесу велика: за день хірурги оперують від 4 до 6 пацієнтів.

Пропозиції медиків голова ОДА Валерій Головко підтримав і зауважив:

— Хороші ініціативи потрібно підтримувати фінансово, бо без грошей ідеї отак ідеями й залишаться. Тому пропозиція: зробіть екскурсії депутатам обласної ради до лікувальних закладів. Бо ступінь популізму перевищує будь-яку межу і неприємно, коли депутати намагаються спекулювати на цій темі. З нашого боку ми повинні якісно відпрацьовувати програми і презентувати їх депутатам обласної ради. Якщо переконувати не вдається у сесійній залі, то потрібно переходити у лікувальний заклад — і наочно показувати, куди витрачаються кошти і що необхідно ще придбати.

 

Прес-служба Полтавської ОДА


Дата: 18-07-2016 19:47:37
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
avtolider
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: MaryMJ
Дата: 15-12-2016 19:18
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняHello! My name is MaryMarkova, our compane need to advertise on your website. What is your prices? Thank you. Best


Додав: Godepymn
Дата: 12-12-2016 02:24
На Полтавщині виникла загроза зриву виборів: ОВК й досі не встановила підсумків голосування[url - http://dommtester4.com
dommtester1.com
http://dommtester3.com - dommtester3.com
http://dommtester.com
"http://dommtester2.com" - dommtester2.com


Абулия


Додав: Виктория
Дата: 23-08-2016 15:21
Сумська, Борисюк і Чапкіс оберуть у Миргороді молоді талантиФотография не соответствует статьи. На фото цирковой фестиваль ,который проводят в Киеве в цирке "Кобзов".


Додав: axabnrg
Дата: 01-08-2016 09:19
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняВсі сили новостворених об’єднаних громад спрямовуються на відновлення інфраструктури:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2888Блоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів