Стрічка новин

Вони поховані в Хрестовоздвиженському монастирі. Іоанн, архієпископ Полтавський

Хрестовоздвиженський монастир / Фото snap.com.ua
Хрестовоздвиженський монастир / Фото snap.com.ua

У миру (до прийняття чернецтва) Олексій Олексійович Петін.

Ioann_(Petin) Народився у березні 1813 року, помер 8 липня (за новим стилем 20 липня) 1889 року. Син диякона села Волова Лівонського повіту Орловської губернії (Росія). Після закінчення Орловської духовної 1 семінарії був учителем " архієрейських півчих, але, приїхавши на Пасху додому, тяжко захворів і тому довго не з'являвся на службу, за що єпископ Орловський Никодим звільнив його. Деякий час (близько року) працював за домовленістю у поміщика, а потім, не повідомивши батьків, поїхав до Орла, звідти до Києва, де поступив до Київської духовної академії, яку закінчив із званням кандидата богослов'я. Після закінчення академії працював учителем Орловської духовної семінарії.

У 1840 році Олексій Олексійович Петін одружився з рідною племінницею Київського митрополита Філарета, що сприяло підвищенню його по службі. Скоро був переведений до Орла в одну із кращих парафій. У 1841 році овдовів і прийняв чернецтво та ім'я Іоанн. Йому було надано місце наглядача Києво-Подільських училищ, а з 1852 року Іоанн - намісник Києво-Печерської лаври. У 1862 року він уведений у сан єпископа Полтавського і пробув на полтавській кафедрі 25 років. Багато уваги приділяв шкільній та духовній освіті. При Іоанні 17 жовтня 1868 року було відкрито Полтавське жіноче єпархіальне училище, споруджено нові приміщення для Полтавської духовної семінарії та чоловічого духовного училища. При ньому почали видаватися «Полтавские епархиальные ведомостиサ.

Помер у Полтаві і був похований у теплій Троїцькій церкві Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря, з правого боку від стіни.

Віра ЖУК
"Приватна Справа", 5 червня 1998 року.


Дата: 23-03-2016 20:12:09
Архімісто
Коментарі
Коментарі відусутні
Додати коментар
* Ім'я
* E-mail
* Коментар
* Введіть текст з зображення
avtolider
Погода в Полтаві

Останні коментарі

Додав: MaryMJ
Дата: 15-12-2016 19:18
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняHello! My name is MaryMarkova, our compane need to advertise on your website. What is your prices? Thank you. Best


Додав: Godepymn
Дата: 12-12-2016 02:24
На Полтавщині виникла загроза зриву виборів: ОВК й досі не встановила підсумків голосування[url - http://dommtester4.com
dommtester1.com
http://dommtester3.com - dommtester3.com
http://dommtester.com
"http://dommtester2.com" - dommtester2.com


Абулия


Додав: Виктория
Дата: 23-08-2016 15:21
Сумська, Борисюк і Чапкіс оберуть у Миргороді молоді талантиФотография не соответствует статьи. На фото цирковой фестиваль ,который проводят в Киеве в цирке "Кобзов".


Додав: axabnrg
Дата: 01-08-2016 09:19
У столиці очільник Полтавщини говоритиме про дороги та машинобудуванняВсі сили новостворених об’єднаних громад спрямовуються на відновлення інфраструктури:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2888Блоги
Архів
Контакти
RSS
Яндекс.Метрика

"Вісті з Полтави". Інтернет-видання. Новини міста та області E-mail: info@top-news.org.ua, narazi@ukr.net
Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та не несе відповідальності за авторські матеріали та передрук з інших сайтів.
При повному, або частковому використанні матеріалів сайту Вісті з Полтави, посилання на top-news.org.ua обов'язкове (для інтернет-ресурсів гіперпосилання).

© Скайт. Розробка сайтів